Aktualizacja z godziny 9:00 – jak poinformowało Centrum Krwiodawstwa z Raciborza zbiórka krwi w dniu dzisiejszym nie odbędzie się.

W tym roku w ostatni czwartek każdego miesiąca na żorskim rynku będzie gościł autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Już dziś, tzn. 25 lutego, będzie w nim można oddać krew i tym samym uratować komuś życie.

Akcja krwiodawstwa odbędzie się w czwartek, 25 lutego w godzinach od 10:00 – 15:00 w specjalnym krwiobusie, ustawionym na płycie żorskiego rynku.

Warto przypomnieć, że krew może oddać każdy chętny w wieku od 18 – 65 lat, o wadze nie mniejszej niż 50 kg. Dawca krwi powinien być wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić około 2 l płynów, a przed oddaniem krwi zjeść lekki posiłek. Należy także ograniczyć palenie papierosów, nie pić alkoholu, również  w dniu poprzedzającym oddanie krwi oraz być zdrowym tj. nie mieć objawów przeziębienia czy innych chorób. Zgłaszający się do oddania krwi powinien zabrać ze sobą  dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL.

Źródło: UM Żory

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj