Co roku najzdolniejsi młodzi piłkarze z naszego regionu przyjeżdżają do Żor, by wziąć udział w Turniej Piłki Nożnej im. Darka Budnioka. W tym roku odbędzie się już dziesiąta edycja impreza, której celem jest uczczenie pamięci Darka Budnioka – pasjonata futbolu i wychowawcy dzieci i młodzieży, związanego z klubem KS Żory.

X Turniej Piłki Nożnej im. Darka Budnioka odbędzie się w naszym mieście od 19-22 sierpnia. Będzie rozgrywany na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy SP 13, Stadionie MOSiR Żory oraz boisku Polaris Żory. – Turniej imienia Darka Budnioka jest wyrazem szacunku wobec człowieka, który zarażał innych miłością do sportu, a w szczególności do piłki nożnej – podkreślają organizatorzy. W tym roku turniej rozgrywany będzie w aż ośmiu kategoriach wiekowych w formule jedno lub dwudniowej, w zależności od liczby zgłoszonych drużyn. Zgłoszenie drużyn trwają do 24 lipca mailowo pod adresem: mietekjakubowski70@gmail.com lub telefonicznie pod nr 502 027 169.

Głównym organizatorem imprezy jest Klub Sportowy Kleszczów, wspierany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach, Szkołę Podstawową nr 13 Mistrzostwa Sportowego im. Polskich Olimpijczyków w Żorach i Międzyosiedlowy Klub Sportowy Polaris Żory.

Honorowy patronat nad X Turniejem Piłki Nożnej im. Darka Budnioka objęli Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory, Piotr Kosztyła – Przewodniczący Rady Miasta Żory oraz Andrzej Paulus – Prezes ŚLZPN Podokręgu Rybnik. Turniej organizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Żory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj