20 września 2020 r. w słoneczną, ostatnią niedzielę lata Rada i Zarząd Dzielnicy Kleszczówka przy współpracy z MOSiR Żory była organizatorem na Stadionie MOSiR, Sportowego – Piłkarskiego Dnia Kleszczówki 2020.

W czwartej edycji tego wydarzenia, wzięło udział w otwartym Turnieju Piłki Nożnej dzieci i młodzieży szkół podstawowych 6 drużyn.
Po rywalizacji każdy z każdym w dwóch kategoriach, końcowa kolejność wyglądała następująco:
– klasy 6 i mł.:
1m. „Dziki” (SP1),
2m. „Orliki” (SP6),
3m. ” Koledzy zza miedzy” (SP1),
– klasy 8 i mł.:
1m. „FC Parówy” (SP1),
2m. „Białe Mewy” (SP17),
3m. „SP16” (SP16)

Wszystkie zespoły zostały nagrodzone medalami, kartami podarunkowymi do Decathlonu oraz otrzymały poczęstunek.
Dziękujemy za udział zespołom oraz pomoc w organizacji drużyn i turnieju osobom: Łukasz Garbacz, Paweł Sajdyk, Łukasz Furmańczyk, Dawid Kalinowski.

Następnie o godz. 16.00 odbył się mecz dorosłych 30+: Żory-Kleszczówka c/a Żory-Reszta Świata.
W czwartej już, tej rywalizacji od 2017 roku, lepszym po raz trzeci, okazał się zespół Kleszczówki i to on zdobył Puchar Przechodni Rady Dzielnicy Kleszczówka na własność, który wręczyła Pani Dyrektor SP13 Żory, mieszkanka Dzielnicy Kleszczówka.
Dziękujemy wszystkim za udział w meczu oraz za organizację drużyn osobom: Robert Pruciak, Tomasz Padiasek, Zbigniew Krakowiak, Cezary Łapiński a latach poprzednich Lech Kwiatkowski.

Zespoły zostały nagrodzone okolicznościowymi koszulkami oraz poczęstunkiem w Pizzerii ” U Wąsa”
Dziękujemy również organizatorom, którzy przygotowali i przeprowadzili i byli obecni podczas IV SDK 2020 w osobach: Sylwia Paradowska, Dariusz Filak, Łukasz Garbacz, Krzysztof Jakubowski, Piotr Jakubowski, Martyna Wagner, Józef Sędłak i Roman Gawron.

Autor: Mietek Jakubowski
Członek Zarządu Rady Dzielnicy Kleszczówka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj