W ubiegłą niedzielę zespół z Żor zainkasował na własnym terenie kolejne 3 punkty! Tym razem Żorzanie pokonali zespół KS Wicher Wilchwy 4:2.

Sytuacja w tabeli przed meczem przemawiała zdecydowanie na korzyść zespołu z Żor. Po 4 kolejkach MKS zajmował 5 miejsce (3 zwycięstwa, 1 remis) ze stratą 2 punktów do lidera rybnickiej A klasy – LKSu Jedność Jejkowice. Nieco odmienne nastroje panować mogły w szatni drużyny gości, którzy w obecnym sezonie nie zdobyli dotychczas żadnego punktu. Wydawać by się mogło, że mecz ten nie powinien sprawić zespołowi z Żor żadnego problemu, jednakże spotkanie po raz kolejny potwierdziło, że w sporcie nie warto lekceważyć żadnego przeciwnika.

Pierwsza połowa spotkania nie ułożyła się pomyśli zawodników z Żor, brakowało determinacji, dynamiki w rozgrywaniu akcji, a także dogodnych sytuacji bramkowych. Na domiar złego gospodarze popełniali niezrozumiałe błędy w obronie, które nieszczęśliwie zakończyły się utratą dwóch bramek. Do przerwy zespół z Żor przegrywał niespodziewanie na własnym boisku 0:2.

Po przerwie sytuacja wróciła na odpowiednie tory. Zespół z Żor zmotywowany i pełen sportowej złości rzucił się w pościg za rywalem. Efektem okazały się szybko zdobyty dwie bramki, których autorami byli M. Siedlok oraz S. Zarzyna. Po 15 minutach pierwszej połowy mieliśmy wyniki 2:2, a dalsza część spotkania przebiegała już do końca pod dyktando zespołu z Żor. Nieustanne ataki MKSu w drugiej połowie doprowadziły do kilku klarownych sytuacji umożliwiających zdobycie dwóch kolejnych bramek, których autorami byli B. Kurpiński oraz T. Grzegorczyk.

Tym samym zespół z Żor zwycięża w lidze po raz czwarty i awansuje na pozycję lidera w tabeli rybnickiej A klasy pozostając tym samym jedynym niepokonanym zespołem na tym etapie rozgrywek z dorobkiem 13 punktów.

Zapowiedź:

19 września (sobota) o godzinie 16:00 zespół z Żor zmierzy się na wyjeździe z drużyną LKS Start Mszana. Na obecnym etapie rozgrywek MKS Żory zajmuje pierwszą pozycję w tabeli rozgrywek rybnickiej A klasy z dorobkiem 13 punktów. Zespół gospodarzy natomiast plasuje się na 6 pozycji z dorobkiem 10 punktów i bilansem 3 zwycięstw, 1 remisu oraz 1 porażki. Zapowiada się fascynujące widowisko. Wszystkie osoby chętne zapraszamy na boisko w Mszanie w celu wspierania naszego zespołu.