W tym roku już po raz 76. czołowi kolarze z całego świata będą ścigali się na trasie Tour de Pologne. Kolarze wystartują z rynku w Krakowie, by po przejechaniu ponad 1000 km przekroczyć linię mety w Bukowinie Tatrzańskiej. Na trasie tej niezwykłej sportowej imprezy ponownie znalazły się Żory!

Kolarska rywalizacja, podzielona na 9 etapów będzie toczyła się od 3 do 9 sierpnia.  Żory znalazły się na trasie trzeciego etapu 76. Tour de Pologne, który odbędzie się w poniedziałek, 5 sierpnia. Zawodnicy wystartują na liczącą 150,5 km trasę etapu ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, a rywalizację tego dnia zakończą na ulicach Zabrza.

Peleton wjedzie do naszego miasta od strony Szczejkowic około godziny 16:10, zmierzając ul. Szczejkowicką, a następnie ulicami: Rybnicką, Męczenników Oświęcimskich, al. Wojska Polskiego, al. Niepodległości i al. Jana Pawła II, ul. Okrężną i Główną w kierunku Krzyżowic.

W związku z koniecznością zapewnienia kolarzom swobodnego przejazdu przewidziane są utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Żor, w godzinach od 15:30 – 16:30. Na czas przejazdu peletonu zamknięte będą wymienione powyżej ulice. Niemal do samego momentu przejazdu kolarzy zachowana zostanie natomiast przejezdność najważniejszych skrzyżowań w mieście, znajdujących się na trasie wyścigu, tj:
– skrzyżowania ul. Szczejkowickiej z DW 935 (ul. Nad Rudą),
– skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Wodzisławską i Stodolną,
– skrzyżowania al. Jana Pawła II z al. Zjednoczonej Europy.

Ponieważ wyścig kolarski jest ogromnym przedsięwzięciem organizacyjnym Urząd Miasta Żory poszukuje wolontariuszy, chętnych do pomocy przy zabezpieczeniu trasy. Ich praca będzie polegała na pomocy w zatrzymaniu ruchu na mniejszych skrzyżowaniach oraz przy wlotach ulic. Wszystkie osoby pełnoletnie zainteresowanie wolontariatem mogą kontaktować się z Wydziałem Infrastruktury Miejskiej i Inwestycji pod numerem 608 018 676. Każdy z wolontariuszy zostanie ubezpieczony oraz otrzyma pamiątkową koszulkę Tour de Pologne.

Ostanie spotkania dla osób zainteresowanych wolontariatem obędzie się w poniedziałek, 29 lipca w godzinach 15:30 – 16:30 w siedzibie Urzędu Miasta Żory przy al. Wojska Polskiego 25, pokój nr 3 na parterze. Zapraszamy do współpracy!

Fot. Szymon Gruchalski / www.tourdepologne.pl

Źródło: UM Żory

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj