Stowarzyszenie Polska 2050 to ruch społeczny zainicjowany przez Szymona Hołownię. Tworzy go kilkadziesiąt tysięcy Polek i Polaków, którzy chcą działać społecznie, charytatywnie i proekologicznie. W samym województwie śląskim działa kilka tysięcy osób – członków Stowarzyszenia i wolontariuszy. Wczoraj do życia powołano nowy zarząd regionalny, w którego gronie znalazła się żorzanka, Wioleta Kurzydem.


Polska 2050 powstała po kampanii prezydenckiej w 2020 roku. Od tego czasu skutecznie rozwija się w kwestii działań o charakterze społecznym czy charytatywnym. To także nowa jakość w polityce rozumianej jako służba obywatelom – w procesie tworzenia jest partia Polska 2050 Szymona Hołowni.
W województwie śląskim do życia powołano już 25 kół powiatowych, w których funkcjonują kilkuosobowe zarządy. Pracę na terenie województwa koordynują liderzy powiatowi oraz liderzy powołani do realizacji konkretnych działań, w tym m.in. dla osób w kryzysie bezdomności, ekologii czy młodzieży – w ramach Pokolenia 2050. W niedzielę (26.09), po raz pierwszy w drodze wyborów, powołano do życia nowy regionalny zarząd Stowarzyszenia, który stworzą: Szymon Danielczyk (lider Katowic), Wioleta Kurzydem (liderka Żor), Łukasz Osmalak (lider powiatu mikołowskiego), Piotr Strach (lider Częstochowy) i Kamil Wnuk (lider Sosnowca).
Funkcję lidera głównego, członkowie zarządu powierzyli Łukaszowi Osmalakowi. – Przede wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy wczoraj obdarzyli nas ogromnym zaufaniem i poparli nasze działania. Przed nami bardzo wiele ciężkich wyzwań i trudnych decyzji. Jesteśmy jednak pewni, że nasz zapał i zaangażowanie pomogą w codziennej pracy, a razem z rzeszą fantastycznych członków, wolontariuszy i sympatyków będziemy w stanie zrobić wiele wspaniałych rzeczy. W końcu to w ludziach ruchu Polska 2050 tkwi cały sukces – mówi Łukasz Osmalak, świeżo upieczony lider województwa śląskiego.
Stowarzyszenie Polska 2050 na terenie Żor aktywnie działa od ponad roku. Do tej pory udało im się dotrzeć z pomocą do kilku instytucji, realizując m.in. zbiórkę przyborów szkolnych, świąteczną pomoc dla podopiecznych MDPS-u czy wielkanocną akcję pieczenia mazurków dla osób w kryzysie bezdomności. W ostatnim czasie zorganizowało również dwa otwarte wydarzenia – Parkówkę i Eko Śniadanie. – Myślę, że przed nami jeszcze wiele do zrobienia. Przede wszystkim jednak chcemy zaprosić do wspólnego działania wszystkich chętnych, którym bliska jest praca społeczna oraz postawa pro obywatelska – zachęca Wioleta Kurzydem, liderka Żor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj