W dniu dzisiejszym wolontariusze tworzący inicjatywę Żorski Patrol Obywatelski wyruszyli w miasto, aby rozdać maseczki wielokrotnego użytku seniorom.

Wolontariusze zabezpieczeni w środki ochrony w wybranych punktach na terenie miasta rozdali maseczki seniorom i osobom robiącym zakupy.

Do maseczek dołączone zostały instrukcje jak bezpiecznie robić zakupy w czasie epidemii. W ciągu niecałych dwóch godzin rozdysponowano kilka tysięcy maseczek.

Mamy nadzieję, że Żorzanie potraktują tą inicjatywę jako drobny upominek, gest dobrego serca. Już od jutra, czyli od 16 kwietnia na terenie naszego kraju obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Wszystkie maseczki, jakie zostały rozdane zostały uszyte przez wolontariuszy – panie z Pogotowia Krawieckiego. Przypominamy, że maseczki są wielokrotnego użytku!

Po użyciu maseczkę należy dokładnie wyprać i wyprasować, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Wolontariusze, którzy są zaangażowani w inicjatywę Żorskiego Patrolu Obywatelskiego to mieszkańcy naszego miasta (oraz zaprzyjaźnionych okolic). Robią zakupy, wyprowadzają psy, wspierają rozmową, organizują szycie maseczek oraz wspierają na różne sposoby działania związane z przeciwdziałaniem epidemii. Przede wszystkim to ludzie o wielkich sercach, którzy poświęcają swój czas na pomoc seniorom i osobom w trudnej sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj