Parkówka to wyjątkowe wydarzenie z akcentem na różnorodność. Pośród parkowej zieleni, z dala od zgiełku, żorscy wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 zapraszają m.in. na warsztaty ekologiczne i czytanie w plenerze.

Podczas Parkówki, która rozpocznie się 25.07 o godz. 16:00, odbędą się dyskusyjne „szybkie randki” na tematy m.in. społeczne, ekologiczne czy związane z życiem samorządu. Zaplanowane jest także czytanie w plenerze (można zabrać koce), a jego tematem przewodnim będzie różnorodność. I to ona pojawi się zarówno w utworach dla dorosłych, jak i w bajkach dla dzieci. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach ekologicznych, na których z materiałów z recyklingu budowane będą hotele dla owadów.

Integracji służyć będzie jeszcze punkt wymiany książek, roślin i sadzonek. – Często zastanawiamy się, co zrobić z przeczytanymi już książkami lub roślinami, które nie zaadoptowały się w domowych pieleszach, dlatego naszym gościom stworzymy przestrzeń do wymiany. Można przynieść swoje przedmioty i po prostu podać je dalej – do nowego domu – mówią organizatorzy Parkówki. – Takiej wymianie na pewno towarzyszyć będą też rozmowy – recenzje literackie czy porady na temat uprawy roślin – dodają.

W czasie wydarzenia zostanie również rozpalone ognisko, więc można ze sobą zabrać prowiant. Organizatorzy zachęcają do zabrania własnego kubka, ponieważ Parkówka jest wydarzeniem bez plastiku.

To wszystko już w niedzielę, 25 lipca w godz. 16:00-20:00 w Parku Piaskownia (Żory, ul. Boczna).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj