Od poniedziałku, 19 października obowiązywać będą nowe rozkłady jazdy autobusów Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej na liniach 01, 02 oraz 07.

Autobusy linii 01 i 02 w niektórych godzinach będą realizowały przejazd wariantem od Ronda Jastrzębskiego Aleją Jana Pawła II do ul. Towarowej, a następnie będą wracały do Ronda Jastrzębskiego i dalej będą realizowały kurs swoją dotychczasową drogą. Realizacja tego wariantu trasy linii 01 i 02 umożliwi dowożenie pracowników do zakładów zlokalizowanych w Strefie Osiny.

Autobusy linii 07 w niektórych godzinach będą realizowały dodatkowe warianty tras, umożliwiające kursy w okolice Galerii Wiślanka, której otwarcie nastąpi już 22 października:

– przejazd z przystanku Francuska przy markecie Auchan ul. Polską  do przystanku Pszczyńska Rondo, a dalej do Centrum przesiadkowego przez przystanek Pszczyńska-Dworcowa,

– część kursów z przystanku Wodzisławska-Basen będzie realizowanych ul. Stodolną przez przystanek Stodolna-CmentarzHulokiPszczyńską do Ronda Pszczyńskiego. Na Rondzie będą zawracały i przez przystanki Pszczyńska-Rondo i Pszczyńska-Dworcowa będą dojeżdżały do Centrum Przesiadkowego.

Poniżej można się zapoznać z nowymi rozkładami jazdy autobusów linii 01, 02 oraz 07.

Źródło: UM Żory

1 KOMENTARZ

  1. Ja rozumiem że autobusy BKM powinny jeździć w kierunku ul Towarowej i Gajowej. Ale to powinna być osobna linia.

    To co jest z niektórymi odjazdami autobusów z Centrum Przesiadkowego, to coraz bardziej przypomina „pomieszanie-poplątaną kompozycję pijanego wariata”. Na przykład linia 04 z CP jedzie w trzech kierunkach – Na Rybnicką, na Kleszczówkę i na Bajerówkę. Trasa CP – Rybnicka w dwóch wariantach albo prosto ul Rybnicką, albo przez Folwarecką.

    Moim zdaniem linie powinny być czytelne, bez żadnych wariantów od Centrum Przesiadkowego do przystanku końcowego i z powrotem tą samą trasą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj