Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło przedwczoraj na żorskim odcinku DK-81. Kierujący fordem potrącił na przejściu dla pieszych 12-latka. Chłopiec w poważnym stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Do zdarzenia doszło na żorskim odcinku „Wiślanki”, na wysokości skrzyżowania w ulicą Zamkową. Dwóch chłopców, prowadząc hulajnogi, przechodziło przez przejście dla pieszych. Dzieci weszły na pasy od strony ulicy Zamkowej i kierowały się w stronę ulicy Owocowej. Gdy 25-letnia rybniczanka zatrzymała swój pojazd, by ustąpić im pierwszeństwa, 38-latek jadący fordem pasem obok, wjechał na przejście i potrącił 12-latka.

Dziecko doznało poważnych obrażeń i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostało przetransportowane do szpitala. Drugiemu z chłopców nic się nie stało.

Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i teraz wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku. Za jego spowodowanie 38-latkowi grozi teraz do 3 lat więzienia.

Apelujemy do kierowców o rozwagę – zbliżając się do przejścia dla pieszych zachowajcie szczególną ostrożność, a przede wszystkim zdejmijcie nogę z gazu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj