Ze względu na powrót dzieci i młodzieży do szkół, od najbliższego poniedziałku, 17 maja w autobusach Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej oraz Międzygminnego Związku Komunikacyjnego z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju obowiązywał będzie rozkład jazdy na dni robocze.

Ponadto od tego dnia obowiązywać będą przesunięcia kursów na czterech liniach:

Linia 308A

  • przesunięcie godziny odjazdu autobusu z przystanku „Żory Centrum Przesiadkowe” z 6.30 na 6.25 w dni robocze nauki szkolnej oraz z 7.25 na 7.30 w dni robocze nauki szkolnej i w dni robocze wolne od nauki.
  • przesunięcie godziny odjazdu autobusu z przystanku „KWK Krupiński” z 7.10 na 7.15 w dni robocze nauki szkolnej.
  • przesunięcie godziny odjazdu autobusu z przystanku „Suszec Piaskowa Osiedle” z 7.10 na 7.15 w dni robocze wolne od nauki.

Linia 308B

  • przesunięcie godziny odjazdu autobusu z przystanku „Suszec Piaskowa Osiedle” z 7.00 na 6.55 w dni robocze nauki szkolnej i z godziny 7.55 na 8.00 w dni robocze nauki szkolnej i w dni robocze wolne od nauki.

Linia 310

  • przesunięcie godziny odjazdu autobusu z przystanku „Ornontowice Centrum” z godz. 15.00 na 15.25 w dni robocze nauki szkolnej.
  • przesunięcie godziny odjazdu autobusu z przystanku Dębieńsko Las z 15.05 na 15.30 w dni robocze wolne od nauki.
  • przesunięcie godziny odjazdu autobusu z przystanku „Orzesze Apteka” z 15.50 na 16.12 w dni robocze nauki szkolnej i w dni robocze wolne od nauki.

Linia 311B

  • przesunięcie godziny odjazdu autobusu z przystanku Ornontowice Centrum z 14.20 na 14.25 i z 17.10 na 17.15 w dni robocze nauki szkolnej i dni robocze wolne od nauki.

Od soboty, 15 maja złagodzone zostaną obostrzenia dotyczące liczby miejsc. Będzie można przewozić tylu pasażerów, ile jest miejsc siedzących lub 50% ogólnej pojemności pojazdu. Przypominamy, że w komunikacji zbiorowej nadal należy przestrzegać zasady wchodzenia pierwszymi drzwiami oraz zakrywania ust i nosa.

W trakcie planowania podróży warto skorzystać z aplikacji MyBus, stworzonej z myślą o użytkownikach transportu miejskiego. Oprócz tradycyjnego rozkładu jazdy, czyli tzw. tabliczki przystankowej, aplikacja potrafi wyświetlać najbliższe odjazdy na podstawie danych uzyskanych ze śledzenia pojazdów przez system GPS. Aplikację można pobrać na telefon w sklepie Google Play dla systemu Android oraz App Store dla systemu IOS. Instrukcję korzystania z aplikacji można znaleźć na stronie internetowej Międzygminnego Związku Komunikacyjnego z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju oraz na stronie www.taran.com.pl.

Źródło: UM Żory

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj