PROJEKT

Kompleksowa termomodernizacja oraz wymiana instalacji centralnego ogrzewania – to najważniejsze zmiany jakie przejdzie już niedługo budynek Ludowego Klubu Sportowego „Rój” w Żorach. Wszystko to dzięki otrzymanemu przez Miasto dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Dofinansowania na łączną kwotę ponad 21 mln zł przyznano dla 17 projektów z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego w konkursie nr RPSL.04.03.02-IZ.01-24-369/20 z poddziałania 4.3.2. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – RIT Subregionu Zachodniego. Wśród dofinansowanych projektów znalazł się także żorski projekt pn. „Ekologiczne żorskie dzielnice – poprawa efektywności energetycznej budynku LKS Rój w Żorach”. Miasto Żory otrzymało na ten cel 525 589,85 zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość tego projektu to 759 570,20 zł.

Dzięki dofinansowaniu oraz środkom z budżetu Miasta Żory  przeprowadzone zostaną prace ogólnobudowlane i instalacyjne, mające na celu poprawę efektywności energetycznej budynku LKS Rój w Żorach. Roboty obejmą m.in. termomodernizację budynku oraz modernizację istniejącej instalacji centralnego ogrzewania. – Realizacja tej inwestycji pozwoli ograniczyć ubytki ciepła oraz poprawić efektywność ogrzewania budynku, co przełoży się na oszczędności energii i poprawę jakości środowiska – mówi Adrian Lubszczyk, kierownik Biura Promocji, Kultury i Sportu. Wartością dodaną będzie zaś poprawa estetyki obiektu oraz jego funkcjonalności. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec listopada 2021 roku.

Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Źródło: UM Żory

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj