Zapraszamy na kurs Systemu Językowo-Migowego (SJM).
Kurs rozpocznie się w połowie marca 2021. Zajęcia odbywać się będą w Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych – Sikorskiego 52.
Czym jest kurs SJM?
Pierwszy stopień składa się z 60h lekcyjnych. Materiał nauczania kursu I-go stopnia przewiduje opanowanie ponad 500 znaków pojęciowych języka migowego. Ponadto w programie I-go stopnia kursu przewidziana jest całość daktylografii (alfabet, liczebniki główne, porządkowe). Program kształcenia przewiduje naukę znaków języka migowego i ich wykorzystywanie w systemie językowo-migowym.
Kurs zakończony jest egzaminem potwierdzającym nabytą wiedzę. Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje zaświadczenie potwierdzające znajomość systemu językowo-migowego.
Możliwe dofinansowanie! Sprawdź to! 
Kurs może być dofinansowany ze środków PFRON. Koszt dla uczestnika objętego dofinansowaniem wyniesie około 300 zł (wpłata na pierwszym spotkaniu). Aby otrzymać dofinansowanie do kursu należy wysłać wniosek do PFRON wraz z uzasadnieniem. Po udzieleniu dofinansowania PFRON wyznaczy termin podpisania umowy (trzeba będzie udać się jednorazowo do Katowic). Do kursu można również przystąpić prywatnie, wtedy jego koszt wyniesie 950zł.
Kto może wziąć udział w kursie? 
W zajęciach mogą wziąć udział osoby, które spełniają poniższe warunki:
-ukończone 18 lat
-kontakt prywatny/zawodowy z osobą z uszkodzonym słuchem
Gdzie można się zapisać? 
Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z koordynatorką szkolenia – panią Barbarą Machnio. Koordynatorka omawia szczegóły udziału oraz udziela wsparcia w zakresie wskazania dokumentów niezbędnych do złożenia w PFRON. WNIOSKI NALEŻY ZŁOŻYĆ DO KOŃCA LISTOPADA.
Koordynatorem projektu jest p. Barbara Machnio – telefon kontaktowy 537383240 (w przypadku kłopotów z połączeniem prosimy wysłać sms z prośbą o kontakt w sprawie kursu SJM – Żory).
Organizatorem szkolenia jest firma MonMat Doradztwo i Szkolenia z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju.
Monika Wysocka Mikołajek
+48664873814

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj