1 października 2020 r. wchodzi w życie obowiązek składania nowych plików JPK_VAT z deklaracją VAT.

Nowy jednolity plik kontrolny zastąpi i połączy ze sobą obecnie stosowane dokumenty elektroniczne JPK_VAT oraz deklaracje VAT-7/VAT-7K. Będą musieli go składać przedsiębiorcy duzi, średni, mali i mikro. Nie będzie już możliwości składania deklaracji VAT-7 i VAT-7K w inny sposób, niż przez JPK_VAT.

Nowy JPK_VAT zawiera część ewidencyjną i deklaracyjną. W części ewidencyjnej będzie trzeba podać informacje o zakupach i sprzedaży za dany okres, zaś część deklaracyjna będzie odpowiednikiem obecnie stosowanych deklaracji VAT-7 i VAT-7K.

Nowy jednolity plik kontrolny będzie miał dwie wersje: JPK_V7M oraz JPK_V7K.

JPK_V7M to wersja dla podatników składających deklaracje VAT za okresy miesięczne. Będą musieli wypełniać go w obu częściach i składać go do 25. dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego dotyczą.

JPK_V7K dotyczy przedsiębiorców składających deklaracje raz na kwartał. Za pierwszy i drugi miesiąc kwartału będą musieli przesyłać nowe JPK jedynie w części ewidencyjnej, zaś po zakończeniu kwartału wypełnią część ewidencyjną za trzeci miesiąc kwartału oraz część deklaracyjną za cały kwartał.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj