W ramach projektu „Kolej na zmianę! – kompleksowe działania na rzecz mieszkańców obszarów rewitalizowanych” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny) przy udziale Fundacji Zielone Szkiełko oraz Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych w dniu 20 października 2020 roku odbędzie się Piknik Rodzinny pod hasłem „Robimy ogrody wertykalne”.

Cóż to takiego te ogrody wertykalne? Na to pytanie odpowiedź uzyskali żorscy Eko Liderzy działający w ramach projektu Recykling pod Lupą w czasie warsztatów i szkoleń.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu miało miejsce w sierpniu tego roku i miało charakter szkoleniowy – przeznaczone było dla Eko Liderów i osób zaangażowanych w upiększanie terenów miejskich. Szkolenie oraz praktyczne warsztaty prowadziła pani mgr inż. ogrodnictwa Katarzyna Kudłacik, która przyjechała do nas aż z Andrychowa, by podzielić się swoją pasją wiedzą z zakresu ogrodnictwa i zarazić nas swoją pasją tworzenia w przestrzeniach miejskich ogrodów wertykalnych. W ramach spotkania Eko Liderzy wykonali przepiękny ogród wertykalny, wykorzystując do tego celu stare palety i oczywiście przepiękne rośliny.
W drugiej część projektu Fundacja Zielone Szkiełko zaprosiła dzieci wraz z rodzicami do Parku Piaskownia. W czasie rodzinnego pikniku dzieci wraz z rodzicami pod okiem przeszkolonych Eko Liderów wykonały pierwsze i jakże piękne ogrody wertykalne oraz uczestniczyły w przyrodniczym spacerze po parku.
No i mamy spotkanie trzecie  – Piknik Rodzinny, na który już dzisiaj zapraszamy do ogrodu przy Świetlicy Wodzisławska 300 MOK Żory – Rój godzina 16.00 – 18.00 w dniu 20 października 2020 roku.
Uwaga obowiązują zapisy sms kom. 606 439 113

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj