W marcu Alpaki odwiedziły przedszkolaki z żorskiej szesnastki.

Przedszkole nr 16 im. Czesława Janczarskiego realizuje projekt unijny PRZEZ ZABAWĘ DO NAUKI- PODNIESIENIE JAKOŚCI EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ.

Projekt został  przygotowany w oparciu o diagnozę pracy przedszkola, której wyniki  jednoznacznie wykazały, że konieczne są konkretne zmiany w działaniu placówki.

Ogółem projektem zostanie objętych 350 dzieci.

Przedszkole zostanie doposażone przede wszystkim w materiały dydaktyczne, zabawki, sprzęty  niezbędne do prowadzenia ciekawych zajęć, również w sprzęt umożliwiający dzieciom atrakcyjną zabawę w ogrodzie, m.in. pomoce do zajęć prowadzonych metodą glottodydaktyki, terapii ręki, pomoce interaktywne (magiczne dywany, magiczna ściana) pozwalające łączyć zabawę z nauką,  zawierające atrakcyjne gry oraz zabawy, korzystnie wpłynie na prawidłowy rozwój dziecka zarówno w sferze ruchowej, jak i intelektualnej. Zakupione zostaną  przybory do zabaw i ćwiczeń ruchowych. W znacznym zakresie doposażone będą kąciki tematyczne, m.in. w: lalki, misie, samochody, klocki, zestawy do budowania, warsztaty (np. stolarski), instrumenty muzyczne, przyrządy gimnastyczne, gry i zabawki zręcznościowe, gry planszowe.   Wszystkie zabawki, kąciki zabaw oraz materiały dydaktyczne zostały dobrane w taki sposób, aby zaspokajały różnorodne potrzeby dzieci, w tym przede wszystkim pobudzały ich aktywność, wyobraźnię oraz edukowały.

Ogród przedszkolny zostanie doposażony, m. in. w domki i mebelki ogrodowe, zjeżdżalnie.

W ramach projektu, ze względów estetycznych, zostanie odnowionych 6 sal zabaw.

Dla dzieci zostaną zorganizowane dodatkowe zajęcia: z wykorzystaniem metody Weroniki Sherborne, z zakresu terapii ręki, a także zajęcia alpakoterapii oraz dogoterapii (zajęcia podnoszą u dzieci poczucie własnej wartości i samoocenę oraz motywują je do samodoskonalenia, obie metody umożliwiają dostosowanie zajęć do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami i w efekcie pozwalają na wyrównywanie deficytów).

Źródło Przedszkole nr 16

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj